خرید رتبه آماده پیمانکاری

فروش و خرید رتبه آماده پیمانکاری در تمام رشته ها و پایه های پیمانکاری و مشاور در شهر رتبه با قیمت مناسب انجام میگیرد.

مزایای خرید شرکت های رتبه دار چیست؟

خرید شرکت‌های رتبه دار مزیت‌هایی را به همراه دارد که عبارتند از:

 • صرفه‌جویی در زمان
 • شرکت آماده با مجوزها
 • برخورداری از کلیه امتیازات شرکت خریداری شده از قبیل سوابق اجرایی، سوابق مالکیت، سهام و…
 • استفاده از سابقه و اعتبار شرکت
 • دریافت پروژه‌های دولتی
 • حذف فرآیند ثبت شرکت اخذ رتبه، اخذ مجوزات و…
 • کلیه امتیازات شرکت متعلق به خریدار می‌شود.
 • افزایش سرعت شرکت در مناقصات و مزایده
 • اهمیت خرید شرکت رتبه دار
 • همانطور که می‌دانید رتبه شرکت نشان‌دهنده صلاحیت شرکت بوده و هر چه رتبه بالاتر باشد، امکان عقد قراردادهای دولتی و خصوصی بیشتر خواهد بود. در واقع رتبه بندی به عنوان مقیاسی برای سنجش شرکت‌ها در نظر گرفته می‌شود و این ترازوی مهم می‌تواند نشان‌دهنده سوابق فعالیت این شرکت باشد. این مقیاس برای اخذ رتبه پیمانکاری از 1 تا 5 تعیین می‌شود.

یکی از نقش‌های مهم و مزیت‌های خرید رتبه شرکت های رتبه دار امکان عقد قرارداد با سازمان‌ها و ادارات دولتی می‌باشد که در موارد بالا کاملاً اشاره به آن داشتیم.
نکته بعدی این است که اگر شرکت‌ها بخواهند در مناقصات دولتی شرکت کنند، داشتن این رتبه مجوز محسوب می‌شود.
از دیگر مزیت‌های خرید رتبه می‌توان به همکاری با شرکت‌های خارجی اشاره کرد.
در واقع داشتن رتبه بالا می‌تواند شاخصی مهم و در دسترس برای بررسی سطح کیفی عملکرد شرکت‌ها باشد.
این نکته به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا به راحتی، شرکت مناسب برای شغل خود را انتخاب کنند.

 

مدارک لازم برای خرید و فروش شرکت های رتبه دار
برای انتقال شرکت رتبه دار بین خریدار و فروشنده به یکسری مدارک احتیاج است که این موارد عبارتند از:

ارائه سند مالکیت یا اجاره‌نامه رسمی شرکت
کپی مدارک ثبت شرکت
ارائه اسناد ثبتی شرکت‌های سهامی همچون اساسنامه، اظهارنامه و…
ایجاد و تغییرات در تبلیغات روزنامه رسمی کثیرالانتشار
آگهی در روزنامه‌ها در مورد تغییرات ایجاد شده شرکت
سوابق بیمه و اشتغال کارمندان و نیروی کار آن‌ها
کپی آخرین اظهارنامه مالیاتی
اظهارنامه برای شرکت‌های سهامی و تقاضای شرکت‌های حقوقی
کپی شناسنامه، کارت ملی، گواهی تحصیلی افراد امتیازآور
شرکت‌های متقاضی برای رتبه بندی باید بدانند که این دسته از شرکت‌ها به دو دسته شرکت های پیمانکاری و مشاوران تقسیم‌بندی می‌شوند. شرکت های پیمانکاری در حوزه‌هایی مانند حوزه‌های صنعت و معدن، آب، کشاورزی، انرژی، امکانات و تجهیزات، ساخت و ساز، مرمت آثار تاریخی، نفت و ارتباطات فعالیت دارند و شرکت‌های مشاور نیز در مواردی همچون نفت و گاز، شهرسازی، راه و ترابری، صنایع و معادن، مخابرات، پست، آب و تحقیقات کشاورزی و… فعالیت عمده دارند. در صورت عدم فعاليت هر يك از شركت‌هاي فوق، آن‌‎‌ها می‌توانند رتبه بندی خود را بفروشند.

مراحل خرید شرکت های رتبه دار
در خرید و یا فروش شرکت های رتبه دار یکسری مراحل وجود دارد که هر شرکت برای اخذ رتبه از شرکت دیگر باید این موارد را مو به مو طی کند. مراحل خرید شرکت های رتبه دار عبارتند از:

 1. تایید اطلاعات و مدارک شرکت (اینکه هیچ کدام از مدارک شرکت خریدار و انتقال‌دهنده مشکلی نداشته باشد.)
 2. توافق در رابطه با قیمت شرکت رتبه دار میان دو طرف
 3. امضای نهایی پروتکل تغییرات همراه با قید جزئیات و تبصره‌ها
 4. انتخاب جانشین شرکت در صورت نبود مدیرعامل
 5. رفتن مدیر اجرایی قبلی شرکت و انتقال امضا به شرکت جدید
 6. برای خرید رتبه شرکت باید به دنبال شرکت‌هایی باشید که معیارهای مهم خرید را متناسب با فاکتورهای مدنظر داشته باشند و به عنوان یک شرکت رتبه بندی شده ارزش خرید را برای فرد خریدار کسب کرده باشد. در صورت دریافت اطلاعات کامل از شرکت و اکنون باید برای انعقاد قرارداد خرید رتبه شرکت اقدام کنید و بقیه مراحل را طی نمائید. در غیر این صورت پس از خرید متوجه خواهید شد که شرکتی برای شما خریداری می‌شود، از نظر رتبه هیچ ارزشی ندارد. به همین دلیل است که قانون اساسی تاکید می‌کند که کارفرمایان نباید با شرکت های بی رتبه یا کم رتبه کار کنند.

نکات مهم در خرید و فروش شرکت های رتبه دار
در رتبه بندی شرکت ها، علاوه بر معیارهای کلی مانند زمینه فعالیت و سابقه عملکرد شرکت‌ها، معیارهای دیگری نیز وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرند. توجه به این نکات در خرید و فروش شرکت های رتبه دار می‌تواند در کسب سودهای سرشار آینده برای شرکتتان موثر واقع شود.

پایه رتبه و رشته های دارای رتبه شرکت:

میزان رتبه بندی که شرکت تاکنون دریافت کرده، فاکتور بسیار مهمی است که باید در هنگام خرید یک شرکت رتبه دار در نظر گرفت.

میزان مبلغ قراردادهای شرکت: روند افزایش مبلغ قراردادها نشان‌دهنده حرکت رو به جلو یک شرکت موفق است. البته این عامل نیز دلیل موجهی برای افزایش قیمت توسط فروشنده نیست، اما خریداران شرکت‌های ارزشمند باید بدانند که کمیت قراردادها، واقعی‌ترین معیاری است که سطح کیفی یک شرکت را نشان می‌دهد.

افراد امتیاز آور: در سیستم رتبه بندی، سوابق کارشناسان و مهندسین شرکت بر سوابق اعضای هیئت مدیره ارجحیت دارد و به همین خاطر صرفاً نام و سوابق اعضای هیئت مدیره را بررسی نکنید، بلکه به جزئیات بیشتر اکتفا کنید.

نداشتن بدهی مالیاتی: همچنین در خرید شرکت رتبه توجه داشته باشید که شرکت مورد نظر هیچ گونه بدهی مالیاتی نداشته باشد.

صلاحیت ایمنی شرکت: داشتن گواهینامه صلاحیت ایمنی پیمانکاران شرکت برای خرید رتبه آن، ایمنی کارکنان و همچنین محیط کار و سازه‌های در حال ساخت را تضمین می‌کند. گواهی صلاحیت ایمنی معمولاً عاملی است که در زمان انتقال رتبه شرکت در نظر گرفته می شود و معمولاً برای رتبه بندی و حفظ یا افزایش رتبه آن بسیار مهم محسوب می‌شود.

خرید شرکت های رتبه 1، 2 و 3
خرید شرکت های رتبه 1 تا 5 یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای حضور در مناقصات و مزایده‌ها می‌باشد. حداقل رتبه برای ورود به سیستم رتبه بندی و دریافت گواهینامه صلاحیت پیمانکاری پایه 5 می‌باشد. به همین خاطر بسیاری از شرکت‌ها به دلیل عجله‌ای که در دریافت پروژه‌های مناقصه دارند، تلاش زیادی بر خرید شرکت های رتبه دار دارند که با خرید این شرکت‌ها می‌توانند راه چند ساله را یک شبه طی کنند.

برای کسب رتبه 5 پیمانکاری، داشتن حداقل دو نفر عضو فنی با 5 سال سابقه کار مرتبط در هیات مدیره شرکت الزامی است.

خرید یک شرکت آب یا راه و ساختمان با رتبه 5، اولین قدمی است که کسب و کارهایی که حداقل شرایط فوق را برآورده نمی‌کنند، برای گسترش دامنه فعالیت خود در مدت زمان کوتاه‌تر باید انجام دهند. فروش یک شرکت با رتبه 5، معمولاً با قیمت پایین‌تری انجام می‌شود و شرکت‌های زیادی هستند که به دلیل تغییر رویه، یا انحلال، تمایل دارند رتبه و امتیاز خود را به شرکت‌های دیگر واگذار کنند.

امروزه قیمت یک شرکت درجه 5 برای خرید با معیارهای مختلفی سنجیده می‌شود و مطمئناً از قیمت شرکت درجه یک بسیار بالاتر خواهد بود. کسانی که تمایل به فروش و خرید شرکت رتبه بندی شده دارند، باید از این اعداد در رتبه‌بندی اطلاع داشته باشند.

قیمت شرکت رتبه دار
قیمت شرکت رتبه دار در مرحله اول بر اساس پایه آن‌ها تعیین می شوند و طبیعتاً هر چه تعداد این پایه به 1 نزدیک‌تر باشد، قیمت خرید رتبه شرکت نیز افزایش می‌یابد. معیارهای دیگری مانند ساختار مدیریتی، امکانات و تجهیزات موجود و قابل واگذاری، تعداد نیروهای مجرب و متخصص در تعیین قیمت شرکت رتبه دار بسیار مهم است، اما مهم‌ترین معیار توافق طرفین و شرایط خرید رتبه است.

حتما بخوانید معیار رتبه بندی شرکت های پیمانکاری

عوامل موثر در تعیین قیمت شرکت رتبه دار
در تعیین قیمت شرکت های رتبه بندی یکسری عوامل دخیل هستند که این عوامل شامل موارد زیر هستند:

 1. پایه و رتبه شرکت
 2. نوع رتبه
 3. عملکرد و درآمد
 4. بدهی مالیاتی
 5. تاریخ تاسیس شرکت
 6. تجربه
 7. پرونده‌های کارشناسی و هیئت مدیره
 8. انطباق پروژه‌های اجرایی با موضوع فعالیت
 9. شفافیت در ساز و کار مالی
 10. محل شرکت

خرید شرکت پیمانکاری
امروزه اغلب استارت‌آپ‌ها بر این باورند که با تکیه بر تخصص فنی و پشتوانه مالی خود، توانایی پیشنهاد و اجرای پروژه‌های بزرگ و حساس دولتی را دارند و نیازی به اخذ رتبه از سازمان‌های مربوطه نیست. در پاسخ به طرز تفکر این دسته از عزیزان باید بگوئیم که شاید در مراحل اول بتوانید پروژه‌های کوچکی را برای خود جذب کنید، اما به مرور زمان میزان دریافت پروژه‌های بزرگ‌تر دولتی برایتان فراهم نمی‌شود.

بر اساس نظام رتبه بندی شرکت ها، مدت زمان مشخصی از فعالیت شرکت‌های استارتاپ می‌گذرد و اگر این شرکت‌ها مدت زیادی تاسیس شده‌ باشند، باید مدارکی را دال بر سابقه کاری و فعالیت خود ارائه دهند. طبیعتاً این شرکت‌ها شرایط رتبه بندی را ندارند و نمی‌توانند در مزایده و مناقصات خصوصی یا دولتی بزرگ شرکت کنند، اما با خرید امتیاز و واگذاری شرکت‌های رتبه بندی شده می‌توانند این مشکل را حل کنند.

به غیر از استارت‌آپ‌ها، شرکت‌هایی که به دلایل مختلف رتبه پایین دارند، می‌توانند اقدام به خرید رتبه پیمانکاری نمایند. خرید شرکتی با رتبه 3، 2 و 1 برای این شرکت‌های پیمانکاری مناسب است. در واقع خرید یک شرکت دارای رتبه بندی، برای اعضای هیئت مدیره که بنا به دلایلی تمایلی به ادامه همکاری با شرکت‌های دیگر را ندارند نیز مناسب است. تفاوت رویکردها یا نارضایتی از سازوکار موجود می‌تواند دلیل جدی قطع همکاری با یک شرکت خاص باشد. این افراد می‌توانند با راه‌اندازی یک شرکت جدید و انتقال اعتبار و رتبه شرکت قدیمی، از این فرصت گران‌بها نهایت استفاده را کنند

ارسال دیدگاه

طراحی و پیاده سازی توسط وب راد

Call Now Button