سامانه ساجات چیست؟ www.sajat.mporg.ir

سامانه ساجات چیست؟ www.sajat.mporg.ir  در سال ۱۳۸۸، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، سامانه ای با عنوان “سامانه جامع هوشمند تشخیص صلاحیت عوامل نظام فنی و اجرایی” را تاسیس و راه‌انداری نمود که به اختصار ساجات نامیده می شود.

هدف اصلی این سامانه، رتبه‌بندی شرکت‌هاست.

شرکت‌های پیمانکار، مشاور، انفورماتیک و ساخت می‌توانند با مطالعه‌ی آیین‌نامه‌‌های مصوب در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و با استفاده از سامانه ساجات اقدام به دریافت پایه و رشته مورد نظر خود کنند.

مراحل ثبت نام در سامانه ساجات چیست؟

متقاضیان اخذ رتبه شرکتهای پیمانکاری و شرکتهای مشاوره ، باید طبق مراحل زیر در سایت ساجات به نشانی sajat.mporg.ir ثبت نام کنند:

جهت عضویت در سامانه ساجات، وارد کردن آدرس ایمیل متقاضی ثبت نام الزامیست. پر کردن تمام فیلدهایی که در کنار آن‌ها علامت تعجب قرمز رنگ وجود دارد ضروریست.

پس از ثبت نام با وارد کردن شناسه کاربری و گذرواژه‌ای که به آدرس ایمیل وارد شده در مرحله اول ، ارسال شده است ، می‌توانید وارد سامانه تکمیل ثبت نام ساجات شوید که در این صفحه پنج قسمت کلی مشخصات مدیر عامل، مشخصات شرکت ، مشخصات محل شرکت ، الصاق فایل و کد امنیتی وجود دارد.

در وارد کردن مشخصات شرکت باید به نکات زیر توجه داشته باشیم:

۱- شناسه ملی شرکت یک عدد ۱۱ رقمی است که با اعداد ۱۰ یا ۱۴ آغازمی‌شود. شرکتهای تازه تاسیس باید برای دریافت شناسه ملی خود به یکی ازشعب سازمان امور مالیاتی مراجعه کنند.

۲- کد اقتصادی یک عدد ۱۲ رقمی است که با ۴۱ شروع می‌شود(در صورت قدمت تاسیس شرکت).

۳- در پر کردن اولین گواهینامه مورد تقاضا پس از ثبت نام باید به فعالیت شرکت در اساسنامه توجه شود.

۴- در قسمت الصاق فایل بارگزاری صفحه اول اساسنامه یا اظهارنامه ثبت شرکت که در آن موضوع فعالیت و نام شرکت درج شده باشد، به صورت فایل jpg ، jpeg ، png یا gif الزامیست.

در وارد کردن کد امنیتی زبان سیستم حتما باید En باشد.

پس از کلیک روی گزینه‌ی ثبت، اطلاعات شرکت نمایش داده می‌شود، در پایین آن صاحبان امضاء مجاز شرکت باید این قسمت را امضا کرده و مهر شرکت زده شود.

در آخرین مرحله دفتر نظام فنی و اجرایی با دریافت فرم ثبت نام، یک ایمیل به کاربر ارسال میکند که در آن از کاربر خواسته شده است تا حداکثردر مدت یک ماه ، فرم نمایش داده شده را چاپ و پس از امضا آن و درج تاریخ و شماره، با پست سفارشی و یا پیشتاز به نشانی “تهران ، میدان بهارستان ، خیابان صفی علیشاه، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری” ارسال نماید.

ارسال مدارک ذیل به سازمان برنامه و بودجه کشور ، از طریق پست پیشتاز.

۱- تصویر آگهی تاسیس ، اظهارنامه ثبتی و اساسنامه شرکت.

۲- آخرین تصویر آگهی تغییرات ثبت شده شرکت در روزنامه رسمی.

۳- تصویر صورتجلسه آخرین مجمع عمومی به همراه لیست سهامداران (نشان دهنده ۱۰۰درصد صاحبان سهام) همان تاریخ.

۴- نامه درخواست با سربرگ شرکت با عنوان آقای قانع فر ، مدیر نظام فنی و اجرایی سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر اختصاص شناسه کاربری و گذرواژه جدید.

۵- اعلام ایمیل ایرانی ( چاپار و . . . ) به منظور ارسال مجدد گذرواژه ، شناسه کاربری.

**توجه: کلیه مدارک ارسالی می بایست دارای مهر شرکت ، امضاء صاحبان مجاز شرکت و جمله “کپی برابر اصل است” باشد.

 

نکات مربوط به نام کاربری و گذرواژه ساجات

طراحی و پیاده سازی توسط وب راد

Call Now Button