سامانه استعلام شناسه ملی 

سامانه استعلام شناسه ملی ilenc.ssaa.ir عنوان سایتی است که افرادی که تمایل به استعلام شناسه ملی اشخاص حقوقی داشته باشند، می توانند با مراجعه به آن ، برای استعلام  اقدام نمایند. ورود به سایت پیگیری شناسه ملی شرکت و اشخاص حقوقی، از طریق سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، بخش میز خدمات الکترونیکی امکان پذیر بوده و برای استعلام باید نام یا شماره ثبت شخص حقوقی را وارد سامانه نمود.

اشخاص حقوقی، اصطلاحی در حقوق بوده که اشاره به جمعیت ها، موسسات و شرکت هایی داشته که صرف نظر از افرادی که آن ها را تشکیل داده اند، دارای نام و شخصیت حقوقی مستقل بوده و همانند اشخاص حقیقی که دارای شماره شناسایی به نام کد ملی بوده، دارای یک شماره شناسایی اختصاصی به نام شناسه ملی می باشند.

زمانی که یک شخص حقوقی ثبت شده و دارای شناسه ملی می گردد، این شخص در محدوده موضوع خود، وارد ارتباط با سایر اشخاص شده و اقدام به انعقاد معاملاتی می کند. طبیعی است که این اشخاص بخواهند تا پیش از انعقاد قرارداد با این شخص حقوقی از هویت قانونی وی مطمئن گردند. یکی از راه های اطمینان از وجود این هویت قانونی ، استعلام آن شخص حقوقی می باشد.

برای ورود به سایت استعلام شناسه ملی کلیک کنید

سوالات متداول

1- سامانه استعلام شناسه ملی چیست؟
ilenc.ssaa.ir عنوان سایتی است که افرادی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر از اشخاص حقوقی داشته باشند می توانند با مراجعه به آن برای دریافت مشخصات اقدام نمایند که در متن مقاله به طو کامل توضیح داده شده است.

2- نحوه ورود به سامانهilenc.ssaa.ir به چه صورت می باشد؟
ورود به سایت از طریق سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بخش میز خدمات الکترونیکی امکان پذیر بوده که در متن مقاله به طور کامل توضیح داده شده است.

3- استعلام شناسه ملی از طریق سامانه  به چه صورت انجام می شود؟
با وارد کردن اطلاعات مربوط به نام و یا شماره ثبت شخص حقوقی امکان پذیر بوده که در متن مقاله به طور کامل توضیح داده شده است.

سایر مقالات شهر رتبه :

سامانه رتبه بندی شرکت ها

یک نظر برای “سامانه استعلام شناسه ملی

ارسال دیدگاه

طراحی و پیاده سازی توسط وب راد

Call Now Button