سایت اداره ثبت شرکتها

سایت اداره ثبت شرکت ها ، سامانه جامع ثبت شرکتها به آدرس irsherkat.ssaa.ir عنوان سامانه ای است که به عنوان بخشی از سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، امکانات متعددی را در رابطه با شرکت های تجاری و موسسات غیر تجاری از جمله تاسیس شخصیت حقوقی ، ثبت تغییرات صورت جلسه تغییرات، پذیرش اظهارنامه پلمپ دفاتر قانونی، ثبت نام اظهارنامه دفتر ثبت تجاری و درخواست کد فراگیر را برای کاربران خود فراهم نموده است.

برای ورود به سایت اداره ثبت شرکتها کلیک کنید


سامانه ثبت شرکت سهامی خاص – نحوه ورود به سامانه ثبت شرکتها

سامانه ثبت شرکت سهامی خاص – نحوه ورود به سامانه ثبت شرکتها

امکانات سامانه جامع ثبت شرکتها irsherkat.ssaa.ir
پس از معرفی سامانه جامع ثبت شرکتها irsherkat.ssaa.ir در بخش قبل، در این بخش به معرفی و توضیح امکانات سامانه جامع ثبت شرکت ها می پردازیم. امکانات سامانه جامع ثبت شرکتها irsherkat.ssaa.ir شامل موارد زیر می باشد:

تاسیس شخصیت حقوقی

شرکت تجاری در قانون تجارت به هفت نوع تقسیم شده است که عبارتند از: شرکت سهامی، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تضامنی، شرکت مختلط غیر سهامی، شرکت مختلط سهامی، شرکت نسبی و شرکت تعاونی. علاوه بر این شرکت ها، شخص حقوقی می تواند شامل موسسه های غیر تجاری نیز باشد و به علاوه ثبت شرکت های دولتی نیز به موجب قانون الزامی بوده و هم چنین در سال های اخیر، امکان ثبت شرکت های خارجی در کشور ما فراهم شده است.

کلیه افرادی که قصد تاسیس هر یک از این اشخاص حقوقی، من جمله ثبت شرکت در تهران و شهرستان ها را داشته، لازم است تا با مراجعه به سامانه جامع ثبت شرکتها به آدرس irsherkat.ssaa.ir و بخش تاسیس شخصیت حقوقی برای تاسیس و ثبت شرکت از جمله ثبت شرکت با مسئولیت محدود یا موسسه مورد نظر خود اقدام نمایند.

صورت جلسه تغییرات

قوانین ایران من جمله قانون تجارت، برخی از تغییرات انجام گرفته در شخص حقوقی همچون تغییر اعضای هیات مدیره، تغییر بازرسان و تغییر اساس نامه یا سرمایه شرکت باید در اداره ثبت شرکت ها ثبت گردیده و در روزنامه رسمی آگهی شود. علت این مساله آن است که این تغییرات در حقوق اشخاص ثالث موثر بوده و این حق قانونی اشخاص ثالث است تا با نشر آگهی از این تغییرات مطلع شوند.

به منظور ثبت اینترنتی صورت جلسه تغییرات شرکت و مواردی از این قبیل، بخشی تحت عنوان (ثبت صورت جلسه تغییرات) در سامانه جامع ثبت شرکتها پیش بینی گردیده تا مسئول مربوطه شرکت یا موسسه با مراجعه به آن بخش بتواند برای ثبت صورت جلسه تغییرات انجام گرفته، ثبت درخواست نموده و درخواست خود را پیگیری نماید.

پذیرش اظهارنامه پلمپ دفاتر قانونی

مطابق قانون تجارت ، کلیه تجار به استثنا کسبه جز باید چهار دفتر را تهیه نموده و مراودات تجاری خود را در آن ثبت نمایند. این چهار دفتر عبارتند از: دفتر وزنامه، دفتر کل، دفتر دارایی و دفتر کپیه. در میان این چهار دفتر صرفا دفتر روزنامه و دفتر کل مشمول مقرات پلمپ دفاتر قانونی می باشد؛ با این توضیح که باید پیش از آنکه مطلبی در آن دفاتر درج گردد، توسط مامور اداره ثبت شرکت ها برگ شماری شده و پلمپ گردد.

در گذشته درخواست پلمپ دفاتر قانونی باید به شکل حضوری تقدیم اداره ثبت شرکت ها می شد و کلیه مراحل آن نیز به شکل حضوری مورد پیگیری قرار می گرفت، اما با راه اندازی سایت جامع ثبت شرکتها، تجار می توانند با مراجعه به آدرس irsherkat.ssaa.ir بخش ثبت صورت جلسه تغییرات، اقدام به ثبت نام اظهارنامه پلمپ دفاتر قانونی نمایند.

اطلاعات عمومی شخصی حقوقی

چنانچه قصد دارید تا اقدام به استعلام اطلاعات هویتی یک شخص حقوقی اعم از شرکت یا موسسه نمایید، بخش اطلاعات عمومی شخصی حقوقی سامانه جامع ثبت شرکت ها به آدرس irsherkat.ssaa.ir این امکان را برای شما فراهم می کند تا با وارد کردن شناسه ملی شخص حقوقی مورد نظر به اطلاعات هویتی وی دست رسی یابید.

اظهارنامه دفتر ثبت تجارتی

قانون تجارت در نقاطی که از سوی وزارت دادگستری تعیین می شود، کلیه تجار باید اسم خود را در دفتر مخصوص به نام دفتر ثبت تجارتی به ثبت برسانند. در واقع دفتر ثبت تجارتی ، دفتری است که از طریق آن می توان برای شناسایی تجار مقیم یک محدوده خاص جغرافیایی استفاده نمود.

در گذشته ، ثبت اسم تاجر در دفتر ثبت تجارتی تنها با مراجعه حضوری به مرجع ثبت شرکت ها امکان پذیر بود، اما امروزه کلیه تجار و شرکت های تجاری می توانند با مراجعه به سایت جامع ثبت شرکتها و با ورود به بخش اظهارنامه دفتر ثبت تجارتی، برای ثبت نام خود در دفتر ثبت تجارتی اقدام نمایند.

درخواست کد فراگیر

به موجب قوانین کشور ما، تمام اشخاص خارجی که در ایران به نوعی سکونت یا فعالیت تحصیلی یا شغلی داشته، باید برای اخذ کد فراگیر اقدام نموده تا مجاز به انجام فعالیت خود در داخل مرزهای ایران باشند.
همانطور که شرکت ها و سایر اشخاص حقوقی ایرانی ملزم به دریافت شناسه ملی می باشند، شرکت ها ی خارجی که در ایران فعالیت داشته نیز ملزم هستند تا با مراجعه به سایت جامع ثبت شرکتها به آدرس irsherkat.ssaa.ir برای دریافت کد فراگیر اقدام نمایند.

پیگیری و انصراف درخواست

دو بخش پیگیری درخواست و انصراف درخواست همانطور که از عنوان آن مشخص است این امکان را برای کاربران سامانه جامع ثبت شرکتها فراهم کرده که درخواست ثبت شده خود را در این سامانه پیگیری نموده و در صورت تمایل از آن انصراف دهند.

یک نظر برای “سایت اداره ثبت شرکتها

ارسال دیدگاه

طراحی و پیاده سازی توسط وب راد

Call Now Button