سایت استعلام مدرک تحصیلی

برای دیدن استعلام مدرک تحصیلی کلیک کنید

متقاضیانی که به دنبال استعلام مدرک تحصیلی خود از وزارت علوم هستند، از این پس می توانند به صورت الکترونیکی با مراجعه به سامانه استعلام مدارک تحصیلی وزارت علوم، به تمامی اطلاعات تحصیلی خود دست یابند. برای ورود به این سامانه به سایت estelam.msrt.ir مراجعه کرده و سپس با درج کد ملی و سایر اطلاعات فردی به استعلام مدرک تحصیلی خود بپردازید.

داوطلبان پس از تکمیل اطلاعات شخصی خود، کدی را به عنوان کد رهگیری دریافت کرده تا با استفاده از آن، وارد سیستم شوند. از آنجایی که این سامانه به تازگی راه اندازی شده و ممکن است داوطلبان اطلاعات کافی درباره نحوه استعلام مدارک خود نداشته باشند، در ادامه مقاله به بررسی سایت استعلام مدارک تحصیلی وزارت علوم estelam.msrt.ir می پردازیم.

مدتی است که سامانه استعلام مدارک تحصیلی وزارت علوم فعال شده و دانش آموزان و داوطلبان دانشگاهی می توانند برای استعلام مدارک تحصیلی خود به جای مراجعه حضوری به مراکز مختلف، به صورت الکترونیکی و با مراجعه به سایت estelam.msrt.ir اقدامات لازم را برای مشاهده سوابق تحصیلی خود انجام دهند.

علاوه بر سامانه استعلام مدرک تحصیلی وزارت علوم، سامانه دیگری نیز تحت عنوان سامانه سجاد وزارت علوم وجود دارد که تمامی فعالیت های آموزشی از قبیل امور دانش آموختگان، صدور گواهی نامه دانشجویان داخل کشور، ارزشیابی مدارک تحصیل در خارج و … در آن انجام می شود.

مشاوره سامانه استعلام مدارک تحصیلی وزارت علوم

در فاز اولیه راه‌ اندازی سامانه استعلام مدارک وزارت علوم، ممکن است درخواست‌ ها به صورت آنی پاسخ داده نشده و چند روزی برای پاسخ به هر درخواست زمان نیاز باشد،

بنابراین برای دریافت استعلام مدرک تحصیلی خود بهتر است چند روز زودتر اقدام کرده تا برای انجام فعالیت های دیگر خود در محدودیت زمانی قرار نگیرید. دانشجویان دانشگاه آزاد نیز برای استعلام مدرک تحصیلی خود می توانند از طریق سامانه استعلام دانشنامه دانشگاه آزاد اقدام کنند.

سامانه استعلام مدرک تحصیلی فعلا برای سامانه استعلام مدرک دیپلم مجزا هستند، اما احتمالا برای رفاه داوطلبان امکان استعلام دیپلم و دیپلم المثنی از سامانه مدارک تحصیلی وزارت علوم امکان پذیر شود. افرادی که قصد اصلاح اطلاعات تحصیلی خود در دانشگاه های وزارت علوم و یا حوزه های علمیه را دارند، برای انجام ویرایش خود باید به سایت های دیگری که در سایت استعلام مدرک تحصیلی ذکر شده اند، مراجعه نمایند.

کارشناسان شهر رتبه  آماده اند تا داوطلبان را در دریافت استعلام مدرک تحصیلی خود یاری نموده و پاسخ سوالاتشان را از طریق سیستم مشاوره شهر رتبه ارائه نمایند.

2 thoughts on “سایت استعلام مدرک تحصیلی

ارسال دیدگاه

طراحی و پیاده سازی توسط وب راد

Call Now Button