قیمت خرید و فروش شرکت ثبت شده

قیمت خرید و فروش شرکت ثبت شده – گاهی اوقات زمانی که با مناقصه یا مزایده ای مواجهه می شوید و تصمیم می گیرید که در آن شرکت نمائید و از شرایط آن داشتن شرکت با شرایط اعلام شده است، بهترین راه خرید شرکت آماده می باشد.

 

خرید شرکت ثبت شده و آماده
برای ثبت شرکت از آن جهت که باید پروسه ی نسبتا زمانبری را طی کند شاید برای کسانی که زمان کمی دارند کمی سخت به نظر بیاید . به علاوه خرید و فروش شرکت ثبت شده کاری است قانونی که علاوه بر انجام شدن سریع مزایای دیگری نیز دارد که در ادامه مقاله به آن می پردازیم.

مزایای خرید شرکت آماده
شاید از واضح ترین مزایای خرید شرکت آماده صرفه جویی در زمان است . شما نیازی به طی کردن مراحل ثبت شرکت و پیگیری های اداری ندارید . گرفتن کد اقتصادی ، گواهی مالیات برارزش افزوده ، پلمپ دفاتر و غیره را آماده و کامل می توانید تحویل بگیرید.
سابقه و رزومه ی شرکت می تواند در اخذ پروژه های مهم تاثیر گذار باشد.
اگر شرکتی با رتبه بندی بالا بگیرید ، با اعتماد به نفس بیشتری می توانید در مزایدات و مناقصات دولتی شرکت کنید.
همه دارایی های شرکت اعم از سهام ، سهم الشرکه و غیره در اختیار شما خواهد بود.
هیچ اقدام خاصی برای اخذ مجوز نیاز نیست انجام دهید چراکه تمامی مجوزها در هنگام ثبت شرکت اخذ شده و مدارک آن تحویل داده شده است.
اگر کارکرد شرکتی که میخرید بالا باشد در نظر کارفرما دارای اعتبار بیشتری خواهید بود و در اخذ پروژه ها موفق تر عمل خواهید کرد.
گسترش کسب و کار شما از طریق اعتبار شرکت و نام و آوازه شرکت بین مشتریان از جمله مزایایی است که بدون انجام هیچ کار خاصی به آن دست پیدا می کنید.

نکات مهم در خرید و فروش شرکت ثبت شده
در خرید شرکت ثبت شده باید به نکات مهمی توجه کرد . از آنجایی که شرکت ها در انواع مختلفی از قبیل مسئولیت محدود ، سهامی خاص و عام ، تضامنی و غیره ثبت می شوند به نوع شرکت ثبت شده باید توجه ویژه ای کرد.

قوانینی که برای هر نوع شرکت در نظر گرفته می شود متفاوت است و دانستن تفاوتهای انواع شرکت می تواند به تصمیم گیری بهتر شما کمک کند.
رتبه بندی شرکت و گرید آنها در اعتبار شرکت ها بسیار موثر است. همچنین زمان تاسیس ، مدت زمان فعالیت و کارکرد شرکت ، داشتن کد اقتصادی ، سابقه مالیاتی و بدهی های معوقه شرکت ها از جمله عوامل مهمی است که باید به آن توجه کرد.
آدرس شرکت هنگام تاسیس در اسناد شرکت وارد می شود. اگر بخواهید آدرس شرکت را تغییر دهید راه دشواری پیش رو ندارید کافیست یک صورتجلسه تغییرات آماده کرده به اداره بفرستید ، اگر آدرس شما مشکلی نداشته باشد در روزنامه آگهی شده و به آدرس مورد نظر شما انتقال می باید.
رتبه بندی هایی که برای شرکتها در نظر گرفته می شود از جمله شرکت EPC، انفورماتیک ، مشاوران ، پیمانکاری و انبوه سازان. این رده بندی ها نیز رتبه های مختلفی اعم از 1و2و3 دارند که هرکدام از آنها در قیمت نهایی معامله تاثیر بسزایی دارد.

 

ثبت شرکت

ثبت شرکت قراردادی تجاری است که بین افراد حقیقی و حقوقی بسته می شود تا در چارچوب معینی از قوانین عمل کنند.
به موجب ماده 195 قانون تجارت ” ثبت کلیه شرکت های مذکور در این قانون الزامی و تابع جمیع مقررات قانون ثبت شرکت ها است” برابر قانون ثبت اسناد،ثبت شرکتنامه ها نیز اجباری می باشد.
بنابراین با توجه به مواد مذکور هر گاه یکی از شرکت های تجاری مراحل مربوط به ثبت را طی ننمایند و به ثبت نرسند رسمیت نداشته و بلکه بر خلاف قانون بوده و مراجع ذیصلاح می توانند از انجام فعالیت های آن جلوگیری نمایند.
ثبت شرکت ، آثار مهمی دارد که از لحاظ شرکا ی شرکت و مراجعین آن دارای اهمیت بسیار است و آن ها مختصراَ عبارتند از:
1.ثبت شرکت به شرکت اعتبار خاصی می بخشد و موجب ایجاد تمایل بیشتری به همکاری می گردد.
2.ثبت نمودن شرکت خود نوعی رسیدگی است که متصدیان امر انجام می دهند تا معلوم شود آیا برای بوجود آوردن این شخصیت حقوقی دقت های لازمه شده و مقررات رعایت گردیده یا خیر.
3. ثبت شرکت از لحاظ معامله کنندگان با شرکت در درجه ای از اهمیت است که بدون مراجعه به آن اغلب نمی توانند معامله کنند.زیرا کسی که قرارداد مهمی با شرکت منعقد می نماید یا معامله ی مهمی انجام می دهد باید بداند که سرمایه ی شرکت تا چه اندازه است و اختیار مدیران شرکت تا چه حدود بوده و بالاخره قدرت و توانایی این شخصیت حقوقی به چه میزان است.مواد مهم و لازم هر شرکت در جراید کثیرالانتشار آگهی می شود تا همه از آن مستحضر باشند،علاوه بر آن،به نحوی که در اغلب ممالک معمول است هر شخص خارجی ولو این که ظاهراَ ذینفع نباشد می تواند به پرونده ای که برای ثبت شرکت تشکیل شده مراجعه و از محتویات آن اطلاع حاصل کند.در کشور ما این قسمت ضمن آیین نامه ی مصوبه ی خرداد 1310 و مقررات 10 اسفند 1327 وزارت دادگستری مقرر گردیده «مراجعه به دفاتر ثبت شرکت ها اعم از ایرانی و خارجی برای عموم آزاد و هر ذینفعی می تواند از مندرجات آن سواد مصدق تحصیل کند»
4.هر گاه شرکت به ثبت برسد،قراردادهای منعقده بین شرکا رسمی بوده و بعد ها هیچ یک نمی توانند مانند اسناد غیر رسمی از وجود شرکت نامه و اساسنامه و سایر تصمیماتی که به ثبت می رسد اظهار بی اطلاعی نموده و یا به ایراداتی که درباره ی اسناد غیر رسمی ممکن است وارد نمود استناد نمایند.
از جمله سایر مزایای ثبت شرکت ، اخذ مجوزها و اعتبارات و امتیازاتی نظیر وام از نهادهای دولتی است که در بسیاری از موارد ، تنها به شرکت ها تخصیص می یابد.همچنین ثبت شرکت ، به شرکت ها امکان حضور در مناقصات و مزایدات را می دهد که سود قابل توجهی را برای طرفین معامله به همراه دارد.

 

رتبه بندی پیمانکاری چیست ؟

بررسی مدارک و امتیازات مربوط به تعیین رتبه، مادام که ترتیب دیگری مقرر نشده، توسط کمیسیون­ های استانی انجام و تعیین رتبه صورت خواهد گرفت. صلاحیت شرکت­ هایی که تعیین رتبه می شوند. با توجه به عملکرد آنان هر ۴ سال یکبار توسط کمیسیون استانی تعیین صلاحیت، مجدد مورد بررسی قرار گرفته و در خصوص تمدید یا لغو رتبه آنان طبق ضوابط اتخاذ تصمیم می شود.

تعیین رتبه صرفاً در موضوعات پیش بینی شده در اساسنامه شرکت که مطابق با یک یا چند مورد از موارد مندرج در ماده ۴ این دستورالعمل باشد صورت می گیرد. پس از تعیین رتبه شرکت بر اساس فعالیت اصلی شرکت نمی تواند تا یکسال از تاریخ صدور رتبه تقاضای تجدید نظر در فعالیت اصلی خود و تعیین رتبه از این بابت نماید. رتبه شرکت برای مدت ۴ سال از تاریخ تعیین آن دارای اعتبار است مگر آنکه به دلیل تغییر عوامل بنا به درخواست شرکت و یا ارزشیابی سالانه عملکرد شرکت و سایر موارد پیش بینی شده در این دستورالعمل مورد تجدید نظر قرار گیرد.

شرایط عمومی تعیین صلاحیت و دریافت گواهی رتبه شرکت ها
۱- شرکت در سازمان ثبت شرکت ها به ثبت رسیده باشد. (جهت اخذ رتبه، نخستین قدم ثبت یک شرکت است.)

۲- شرکت، واجد شرایط و امتیازات لازم برای تعیین صلاحیت در رتبه مورد نظر، طبق ضوابط و دستورالعمل های لازم باشد.

۳- شرکت محرومیت یا ممنوعیتی برای انجام کارهای مربوطه نداشته باشد. (عدم سوءپیشینه حرفه ای)

۴- هیچکدام از مدیران شرکت نباید کارمند دولت باشند.

۵- سابقه کار مفید و مرتبط مدیر عامل و اعضاء هیات مدیره موظف بر اساس جداول ۱-۷ آیین نامه ضروری می باشد.

۶- امتیاز مدرک تحصیلی هیات مدیره و پرسنل فنی امتیازآور در یک شرکت پیمانکاری یا مشاوره یا طرح ساخت محاسبه شود…

 

 

فراموشی رمز ساجات 

ارسال دیدگاه

طراحی و پیاده سازی توسط وب راد

Call Now Button